Zlatá medaile kvality pro přírodní jód IODICA od MONDE SELECTION

monde_01

Rádi bychom se s vámi podělil o radost z toho, že jsme obdrželi výjimečnou zlatou medaili za rok 2021 za náš přírodní jód IODICA v kategorii zdravých a výživových produktů od jednoho z předních mezinárodních institutů kvality MONDE SELECTION, vedený skupinou 80 nezávislých odborníků.

Toto ocenění zaručuje, že kvalita produktu byla testována a schválena odbornou porotou, která při hodnocení postupuje důsledně podle přísně nastavených kritérií.

Institut Monde Selection, který slaví 60 let zkušeností, se stal přední autoritou v hodnocení kvality spotřebního zboží na základě organoleptických a vědeckých parametrů. Hodnocení provádí porota složená z odborníků na výživu, zdravotních poradců, chemiků, inženýrů a vysokoškolských učitelů s rozsáhlými zkušenostmi v oboru.

Posláním zdravotní a výživové poroty Monde Selection je ověřovat soulad mezi skutečnými nutričními vlastnostmi produktů a tím, jak je jejich výrobci propagují. Všechna obchodní tvrzení musí být platná a doložená vědeckými důkazy. Monde Selection se při provádění kontroly kvality také spoléhá na oficiální evropské a americké normy. Při zpracování speciální analýzy produktů institut spolupracuje s certifikovanými laboratořemi jako je například ECCA a Brucefo.

Ani současná globální situace nezastavila více než tisíc společností z 90 zemí, aby do letošního světového výběru kvality poslali více než 3 100 výrobků. Výkonný ředitel Monde Selection Dimitri Delloye to komentuje takto: „Získání ceny kvality Monde Selection je úžasným úspěchem, o který usilují všichni výrobci a společnosti, které se zavázali k neustálému zlepšování svých produktů. Modrá a zlatá pečeť kvality je mocným nástrojem, který pomáhá výrobcům z celého světa, aby si získali důvěru kupujících a pomáhá spotřebitelům s výběrem kvalitních produktů.“

Kromě zlatého ocenění kvality od Monde Selection 2021 získali produkty IODICA i tyto ocenění:

  • Certifikát excelence za humanitářství v sociologii, MEDICINA ALTERNATIVA Graz, 2008
  • Zlaté oceněni za IODICA, MEDICINA ALTERNATIVA, Srí Lanka, 2010, 2014 a 2016
  • Oceněni v kategorii INOVAČNÍ PRODUKT, SIAL China 2010
  • Zlaté oceněni za ”BEST HEALTH WATER 2016”, Rakousko, 2016

 

Všechny dosažené úspěchy jsou mimo jiné oceněním našeho 15-ti letého úsilí spojeného s vývojem a aplikacemi přírodního jódového koncentrátu IODICA, abychom efektivně a přirozeně poskytli lidskému organismu dostatečné a kontrolované množství jódu a dalších minerálů v čisté přírodní podobě.

Nedostatek kvalitního jódu ve stravě člověka je jedním z nejvýznamnějších zdravotních problémů ve světě. Podle průzkumů WHO, OSN a UNICEF mají téměř 2 miliardy lidí nedostatečný příjem jódu, přičemž jedna třetina je ve školním věku. Nedostatek je typický pro oblasti s nízkým obsahem jódu ve stravě - vnitrozemské oblasti, kde nejsou konzumované žádné mořské potraviny (nedostatek je spojený hlavně s horskými oblastmi, střední Afrikou, Asií a většinou Evropy.

  • U více než 650 mil. lidí je diagnostikováno zvětšení štítné žlázy.
  • Za posledních 5 let bylo provedeno 3,5 krát více operací štítné žlázy.
  • V průměru obyvatelé Evropy za den spotřebují 35-40 mcg jódu, což je jen zhruba 30 % denní dávky!
  • 86 % světa konzumuje jodizovanou sůl, avšak zvýšené solení způsobuje kardiovaskulární problémy a zvýšení krevního tlaku.

 

Jak nám může pomoci přírodní jód?

Přistávací stránka_IODICA produkt-2

Nachlazení v zimních měsících
Dlouhodobé užívání jódu přináší silnou imunitu. Jód ničí bakterie, viry a plísně a pomáhá́ při onemocněních dýchacích cest, chřipce, bronchitidě, pneumonii.

Vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu
Jód snižuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu v séru a stabilizuje srdeční rytmus.

Rakovina prostaty, prsu a žaludku
Přírodní jód snižuje riziko výskytu rakoviny prostaty, prsu a žaludku. V USA pacienti s nejvyšší hladinou jódu měli o 29 % nižší riziko výskytu rakoviny prostaty. Naopak nedostatek jódu je rizikovým faktorem vzniku rakoviny prsu a žaludku.

Tloustnutí a nemožnost zhubnout
Jód ovlivňuje metabolismus tuků, cukrů a bílkovin. Bez správně fungující štítné žlázy nelze zhubnout.

Únava, ospalost, apatie, zapomínání
Jód je palivo pro štítnou žlázu. Její hormony ovlivňují spotřebu kyslíku v tkáních. Jód zlepšuje koncentraci, je nezbytný pro správnou činnost mozku.

Ekzém, psoriáza, akné, suchá pleť, nekvalitní vlasy a nehty
Jód zlepšuje kvalitu a pevnost vlasů, nehtů a kůže. Jód významně pomáhá při ekzému, psoriáze, akné a dalších dermatologických onemocněních.

Těhotné a kojící ženy: onemocnění štítné žlázy, poruchy vývoje plodu, potratovost, nemožnost otěhotnět
Těhotné a kojící ženy mají zvýšenou potřebu příjmu jódu. Až 16 % těhotných žen neví o své poruše štítné žlázy, což může mít fatální důsledky pro matku i plod. Jód je zcela nezbytný pro vývoj mozku plodu. Nedostatek jódu vede k vyšší potratovosti a poruchám plodnosti.

Snížená funkce štítné žlázy
Žádný hormon štítné žlázy se nevytvoří bez jódu, přitom 52 % populace v Evropě má nedostatek jódu.
 

tlacitko

Tlacitko_zpet