Hormonální rovnováha

Pozor: V Evropě raketově přibývá lidí s onemocněním štítné žlázy

stitka_194488572_M

Někteří autoři (kupř. dr. Amy Myers, 2019) upozorňují na raketový nárůst problémů se štítnou žlázou. V Americe se jedná o 27 milionů obyvatel a asi 200 milionů lidí po celém světě, o kterých víme, a k tomu miliony dalších, u kterých nebylo onemocnění nikdy diagnostikováno. Dysfunkce štítné žlázy je jedním z nejčastějších nedostatečně diagnostikovaných a špatně léčených onemocnění.

Podle Americké asociace pro štítnou žlázu trpí v průběhu života dysfunkcí štítné žlázy 1 člověk z 8. U žen je přitom pravděpodobnost až osmkrát vyšší než u mužů. Podle stejné asociace si až 60 % lidí s dysfunkcí štítné žlázy neuvědomuje, že má nějaký problém.

Podle prof. Zamrazila z pražského Endokrinologického ústavu v Evropě raketově přibývá lidí, kteří mají problémy se štítnou žlázou. Důvodem je zejména nedostatek jódu. Toto tvrzení podporují četné statistiky. Jednou z nich je statistika UNICEF, která uvádí, že 52 % populace v Evropě má nedostatek jodu. Česká republika není výjimkou. Na nedostatku jodu je zákeřné to, že jeho symptomy jsou velmi často nerozpoznány a jsou zaměňovány za důsledek hektického života.

Proč je štítná žláza tak důležitá?

Štítná žláza má životně důležitý význam pro každou buňku v těle. Všechny buňky mají receptory na její hormony. To znamená, že žádná z nich nemůže bez štítné žlázy fungovat. Nestačí však mít jen "trochu" hormonů štítné žlázy. Každá buňka potřebuje přesně to správné množství - ani příliš mnoho ani příliš málo.

Příliš málo hormonů štítné žlázy - metabolismus se zpomalí, je vám chladno, trpíte depresí a zácpou, máte otupělý mozek a zastřené myšlení, jste malátní a naprosto bez energie. Přibíráte z každého drobečku. I pohlavní hormony vám mohou vypovědět službu.

Příliš mnoho hormonů štítné žlázy - metabolismus se roztočí závratnou rychlostí, přepadne vás panika, úzkost a časté vyprazdňování střev, možná dokonce i průjem. Budete hubnout, i když budete neustále jíst. Zeslábnou vám svaly a začnou se vám třást ruce.

To jsou však extrémy. Nemusí to dojít tak daleko, ale přesto vám nesprávné množství hormonů štítné žlázy může udělat ze života peklo.

Štítná žláza není samostatná jednotka. Nachází se uprostřed složité komunikační sítě, do níž patří hypotalamus, hypofýza, samotná štítná žláza a nakonec i každičká z vašich buněk. Tento systém zahrnuje několik zpětnovazebných smyček poskytujících neustálý tok informací tak, aby každá buňka dostávala přesně to množství hormonů, které potřebuje. Tato síť se nazývá signalizační systém štítné žlázy a je tak propracovaná, že by zahanbila i internet. Signalizační systém štítné žlázy spolupracuje se všemi ostatními hormony včetně těch stresových, pohlavních a všech hormonů, které umožňují mozku zpracovávat myšlenky a emoce. Když štítná žláza nefunguje, nezpracováváte stres správně. Vaše sexuální funkce mohou být narušeny mnoha různými způsoby: snížením libida, poruchou sexuální výkonnosti, nepravidelnou menstruací, obtížemi s otěhotněním a nebo s udržením těhotenství. Je ovlivněn i váš mozek: dysfunkce štítní žlázy ovlivňuje úroveň úzkosti a deprese, stejně jako schopnost přemýšlet, pamatovat si a soustředit se. 

Autoimunitní onemocnění štítné žlázy

Nejčastější typ dysfunkce štítné žlázy je autoimunitní onemocnění. Imunitní systém napadá štítnou žlázu tak, že ta již nemůže produkovat dostatek hormonů pohánějící buňky. Úkolem je přimět imunitní systém, aby přestal útočit na štítnou žlázu. Pokud trpíte jedním typem autoimunitního onemocnění, je u vás třikrát vyšší pravděpodobnost vzniku dalšího. Velmi může pomoci speciální úprava stravy.

Jiné dysfunkce štítné žlázy

Pokud vaše štítná žláza funguje nedostatečně, ale není to z důvodu autoimunitního onemocnění, jsou nejčastěji ve hře tyto faktory:

 • Štítná žláza nedostává živiny, které potřebuje k produkci hormonů. Zejména jde o jód.
 • Tělo nedostává živiny, které potřebuje k přeměně hormonů štítné žlázy na aktivní formu, kterou pak může skutečně využívat.
 • Tělo nedostává živiny potřebné k tomu, aby hormony štítné žlázy mohly vstupovat do buněk.
 • Funkce štítné žlázy je narušena nějakou jinou nerovnováhou stresových nebo pohlavních hormonů.
 • Hormony štítné žlázy jsou příliš navázané na bílkoviny v krvi, takže jsou pro buňky nedostupné.

 

Také v tomto případě je nutné provést změny ve stravě a životosprávě.

Úprava stravy

Zejména při autoimunitních onemocněních štítné žlázy je potřebné vyřadit lepek, obiloviny a luštěniny. Jen málo věcí je pro vaše střevo a imunitní systém horších než lepek.

Zásadní roli v úpravě stravy hraje doplnění jódu. Bez jódu nevytvoří štítná žláza vůbec žádný hormon. Zvýšená potřeba jódu v posledních desetiletích také souvisí s toxiny, které se vyskytují všude kolem nás. Mnohé z nich (kupř. halogeny) dokáží oklamat štítnou žlázu, aby je považovala za jód. Vaše štítná žláza tudíž ukládá místo jódu tyto zdraví škodlivé látky a tak dochází k vytěsňování jódu. A v důsledku toho nemá dostatek jódu, který potřebuje k tvorbě hormonů (T3 a T4). Není divu, že zažíváme skutečnou epidemii dysfunkcí štítné žlázy.

Jak doplnit jód?

Přílišná konzumace ryb tento problém nevyřeší, protože mnoho z nich obsahuje těžké kovy a mikroplasty, které mohou našemu tělu spíše uškodit.

A jodizovaná sůl také není žádná výhra, jelikož obsahuje uměle připravený jodid nebo jodičnan draselný, který navíc z otevřené soli velmi rychle vyprchá a dá se z něj předávkovat. Navíc kardiologové usilují o snížení množství soli a tedy i jódu ve stravě. Pokud tělu chybí selen, může nastat závažný problém. Jodovaná sůl (jodidy) se v těle převádí na jód a v těle při tom vzniká peroxid vodíku, látka s oxidačními účinky, která poškozuje buňky štítné žlázy a může spustit autoimunitní reakci. K neutralizaci peroxidu vodíku tělo potřebuje selen. 

Naštěstí pro vás je zde kvalitní přírodní řešení, díky kterému jednoduše a efektivně tolik potřebný jód doplníte a to bez jakýchkoli nežádoucích účinků, bez strachu z předávkování a zcela přírodní cestou.

Rádi bychom vám představili aktivní jódový koncentrát IODICA, který kromě přírodního jódu obsahuje také hořčík, železo, vápník, draslík, sodík a další minerály. To vše ve vysoce vstřebatelné tedy tekuté formě.

 

 

produkt_foto

Hlavní výhody:

 • 100% bio a přírodní,
 • nízká cena - denní dávka za necelé 4 Kč,
 • tekutá forma pro vysokou absorpci,
 • bez těžkých kovů,
 • vhodný i pro vegany,
 • nezatěžuje játra,
 • 20 kapek denně vám zajistí doporučenou denní dávku jódu.

 

Přírodní jód:

 • má antivirové, antimykotické a baktericidní účinky,
 • zlepšuje metabolismus,
 • urychluje spalování tuků,
 • snižuje příznaky celulitidy,
 • obnovuje vlastní obranné mechanismy těla,
 • pomáhá při dermatologických onemocněních (ekzém, psoriáza, akné),
 • pomáhá při neuróze a únavě,
 • eliminuje sklon k depresím,
 • zabraňuje vzniku poruch sexuálního vývoje,
 • zlepšuje plodnost,
 • snižuje potratovost,
 • zabraňuje vzniku strumy (chrání štítnou žlázu a zajišťuje tvorbu hormonů T3 a T4),
 • pomáhá předcházet nádorovým onemocněním prsu.

 

Při inhalaci jód zabraňuje:

 • častým onemocněním dýchacích cest,
 • chřipce,
 • senné rýmě,
 • alergiím,
 • bronchitidě a pneumonii.

 

Pozitivní vlastnosti dalších složek:

 • Hořčík mineralizuje kosti, podílí se na stavbě bílkovin, činnosti enzymů, svalové kontrakci a imunitě.
 • Železo je důležitá složka hemoglobinu, který přenáší kyslík a myoglobinu, který napomáhá svalové kontrakci.
 • Vápník zajišťuje zdravé kosti, svalovou kontrakci, fungování nervů, srážení krve a imunitu.
 • Draslík a sodík udržují buněčnou integritu a zajišťují vodní a elektrolytickou rovnováhu.

 

 

tlacitko

 

Repoši

 

Kdo jsme my? 

Jsme Tomáš a Zuzana a v roce 2015 jsme postavili v Ghaně továrnu na těžbu a balení pitné vody s názvem SKY WATER a přidávali do ní AKTIVNÍ JODOVÝ KONCENTRÁT IODICA dovezený z Česka.

Naším cílem bylo pomoci lidem v Ghaně se snížením jódového deficitu, který je v této africké zemi stále významný a pomoci s bojem proti kretenismu a dalším potížím, které vznikají nedostatkem jódu ve stravě.

Teď chceme pomáhat Čechům, Moravákům a Slovákům

 

 

 

Neberte však za slovo pouze nás. Zde jsou další, kterým IODICA pomohla:

danuse

Danuše

61 let

"Již po 14 dnech užívání přírodního jódu jsem zjistila, že nepotřebuji tolik spánku jako dříve. Takže chodím později spát, vstávám dříve a nebudím se unavená. Mám náročnou profesi pedagoga, setkávám se denně s mnoha dětmi i kolegy a jsem nejstarší v pedagogickém sboru. Přesto tento rok netrpím žádným respiračním onemocněním, chřipkou apod. Mám zato, že je to právě přírodní jód IODICA, který mi letos pomáhá být zdravá. IODICu zatím užívám 4 měsíce a těším se, jakých dalších pozitivních účinků se dočkám."

 

Reference

VERONIKA

"Vlivem dlouhodobé nemoci jsem trpěla silnými, nepřetržitými bolestmi v pánevní oblasti a zhoršenou hormonální funkcí. V období menstruace tyto bolesti vždy vygradovaly do naprosto nesnesitelné intenzity a neobešla jsem se bez utlumujícího prášku. Podotýkám, že potíže trvaly osm let a za tu dobu jsem vyzkoušela ohromné množství přípravků a léků. Nic nefungovalo. Po měsíci užívání Iodica bolest ustoupila na minimum. Hormony se srovnaly a nyní už všechno zvládám bez pomoci léků na bolest, což je po tak dlouhé době téměř zázrak. Všimla jsem si také, že jód mi dodal větší psychickou odolnost vůči stresu a jasnější, koncentrovanější myšlení. "

 

 

Irenka

Irena

69 let

„Užívám IODICU už měsíc a od té doby přestaly křeče v nohách a zmírnily se bolesti křečových žil. Jsem moc spokojená. Děkuji.

 

 

Oleg

Oleg a Eva

Rodina

"Na snídani připravuji ovocné saláty s čerstvě lisovaným olejem a samozřejmě do nich synovi přidávám přírodní jod IODICA. V případě mé rodiny to už funguje 3 roky - žádné závažné infekce, nikdo z nás není nemocný."

 

8c139207-9c4b-426e-a0ad-9780fa4ec14c-2-2

PETR

65 let

"S IODICA přírodním jódem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Snáze se hubne, výkon ve fitku je vyšší a regenerace svalů rychlejší. Jód doplňuji pravidelně, protože ho mnoho vypotím při tréninku."

 

 

 

IMG_5707-3

 KARIN

29 let

"Děkuji za přírodní jód IODICA, díky kterému mám delší vlasy a také kvalitnější. Jako maminka na mateřské dovolené oceňuji také menší únavu."

 

 

 

Jód je nezbytný pro váš kardiovaskulární systém. Stabilizuje srdeční rytmus, snižuje hladinu cholesterolu v séru a snižuje krevní tlak. A kdo by nechtěl mít zdravé srdce?

tlacitko

Vyberte si velikost balení, které vám vyhovuje:

produkty2

 

 • Zboží běžně zasíláme ve stejný den, kdy si jej objednáte, takže jej brzy budete moci začít užívat.
 • Nejdříve vyzkoušíte, až pak v klidu zaplatíte. Se službou MALL Pay můžete produkt získat ihned a zaplatit až za 14 dní od jeho doručení. Tato služba je pro vás zdarma a navíc sbíráte body, které můžete v budoucnu vyměnit za atraktivní výhody.
 • 30 denní garance vrácení peněz. Pokud zjistíte, že toto není pro vás, nechceme vaše peníze. Vrátíme vám je, aniž bychom vám položili jedinou otázku.
 • Doručujeme na vaši adresu, do vaší oblíbené zásilkovny, uloženky a na každou poštu.
 • Platit u nás můžete kartou, na dobírku při převzetí nebo přes službu MALL PAY.
 • Jako bonus získáte zdarma přístup k našemu prémiovému obsahu, který zahrnuje články a videa a shrnuje české i zahraniční studie například o složení a kvalitě současných potravin, vlivu nedostatku jódu na inteligenci a ADHD u dětí, prevenci rakoviny, imunitě, detoxikaci a dalších.

 

P.S. Jenom dnes získáte navíc slevu 10 % na přírodním jódu IODICA díky slevovému kupónu BEST10, takže vás denní dávka jódu vyjde na méně než  3,50 Kč a 300 ml lahvička vydrží půl roku.

 

tlacitko